Themadag infectiepreventie in de langdurige zorg

Van bron tot bestrijding: leer hoe infecties ontstaan, zich verspreiden en hoe je verspreiding stopt

Infecties komen in de langdurige zorg regelmatig voor. Denk aan een griepuitbraak of een buikvirus dat zich snel verspreidt onder kwetsbare bewoners. Dit heeft directe gevolgen voor bewoners én voor jou als zorgprofessional. Hoe herken je risico’s op tijd? En wat kun je doen om verspreiding te voorkomen?

Tijdens deze themadag infectiepreventie nemen we je stap voor stap mee door de volledige infectieketen: van het ontstaan van infecties tot het doorbreken van verspreiding in de praktijk. De dag is praktisch, interactief en direct toepasbaar in jouw dagelijkse werk.

Wat kun je verwachten?

  • Inzicht in hoe infecties ontstaan en zich verspreiden binnen de langdurige zorg
  • Praktische handvatten om verspreiding te voorkomen
  • Interactieve workshops over:
    • verspreidingsroutes
    • persoonlijke beschermingsmiddelen
    • reinigen, desinfecteren en bronopsporing
  • Praktijkverhalen van zorgprofessionals over infectiepreventie en antimicrobiële resistentie
  • Ruimte voor uitwisseling, vragen en herkenbare casuïstiek

De themadag combineert theorie, praktijk en ervaringsverhalen en sluit aan bij actuele richtlijnen en dagelijkse zorgprocessen.

Datum: donderdag 1 oktober 2026

Tijd: 10:00 – 16:00 uur

Locatie: LocHal Tilburg

Deze themadag is bedoeld voor professionals werkzaam in de:

  • ouderenzorg
  • gehandicaptenzorg
  • thuiszorg
  • GGZ
  • kleinschalige zorg

Doelgroepen:

  • Verzorgenden
  • Verpleegkundigen
  • Begeleiders
  • Beleids- en kwaliteitsfunctionarissen
  • Artsen
  • Verpleegkundig specialisten
Voor deze themadag wordt accreditatie aangevraagd bij V&VN (kwaliteitsregister) voor verpleegkundigen en verzorgenden. Nadere informatie over het aantal punten volgt.

Enquire now

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.